Gluten to coraz większy problem naszej społeczności, której część nie toleruje tego białka. Objawy nietolerancji glutenu bywają dość nieprzyjemne, dlatego zaleca się dla nich spożywanie produktów pozbawionych tego składnika. Specjalnie dla takich osób powstają takie miejsca jak sklep bezglutenowy.
Na jakiej zasadzie działa sklep bezglutenowy?
Sklep tego typu to normalnie funkcjonujący punkt sprzedaży, z tym że oferujący tylko i wyłącznie produkty bezglutenowe. Na półkach nie znajdziemy żadnych produktów zawierających to białko, żeby nie mylić i nie wprowadzać w błąd potencjalnych klientów. Jeśli chodzi o produkty bezglutenowe sklep tego typu zapewni nam wszystko co potrzebujemy jeśli stosujemy taką dietę.
Czy opłaca się prowadzić sklepy bezglutenowe?
Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Wiadomo, że każdy biznes rządzi się swoimi prawami, ale biorąc pod uwagę rynek, na którym występują produkty bezglutenowe sklep z tylko i wyłącznie tymi produktami wydaje się być optymalnym rozwiązaniem. Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się założyć sklepy bezglutenowe nie narzekają na zarobki. Problem nadwrażliwości na gluten dotyczy znacznej części społeczeństwa, co daje dużą liczbę potencjalnych klientów.
Zalety zakupów w sklepie bezglutenowym
Sklep, w którym kupimy tylko i wyłącznie produkty pozbawione glutenu daje swoim klientom ciekawe możliwości. Osoby, które robią tam zakupy nie muszą godzinami przeglądać składu produktów, aby sprawdzić, czy nie zawierają one tego jednego, nieodpowiedniego składnika. Tutaj mogą robić zakupy bez stresu, wkładając do wózka lub koszyka każdy produkt, który im się spodoba. To daje duży komfort i przyciąga klientów wymagających tych specjalnych produktów.
Rynek sklepów bezglutenowych
W Polsce dieta bezglutenowa to dość poważne zagadnienie. Trudność w dostępie do produktów sprawia, że coraz więcej placówek oflagowało się mianem sklepów bezglutenowych. Rynek jest jeszcze nienasycony, dlatego obecnie każdy, kto założy taki sklep będzie mógł raczej liczyć na sukces. Jest to także dobra szansa, dla wszystkich właścicieli małych sklepików, którym rynek dominujących supermarketów nie daje zasnąć. Jest to dla nich szansa na ponowne zaistnienie w tym biznesie i odniesienie na tym polu dużego sukcesu. Większość sklepów bezglutenowych to właśnie małe sklepiki o niewielkiej przestrzeni.